Digital Audio | Jak rozpocząć słuchanie podkastów?

Jak rozpocząć słuchanie podkastów?

20 stycznia Jak rozpocząć słuchanie podkastów?

Na stronie głównej naszej firmy można odnaleźć krótki opis podcastów – tego, czym są i jaka jest ich geneza. Nie jest tam jednak sprecyzowane, jak rozpocząć swoją przygodę z podcastami – tym zajmiemy się w niniejszym wpisie.


Pomimo faktu, że popularność podcastów rośnie, wiele osób nadal nie bardzo wie, w jaki sposób można zabrać się do ich słuchania. A dlaczego?


Katalog polskich podcastów rozwija się bardzo dynamicznie i z dnia na dzień poszerza swoje spektrum. Teraz niemalże każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Najprostszym sposobem jest odszukanie audycji o interesującej nas tematyce – w tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszego portfolio, które widnieje na stronie głównej Echolabu. Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie katalogów polskich podcastów, takich jak podstacjaPolskie Podcasty czy też podkasty.info.


Po znalezieniu odpowiedniego wydawcy, należy po prostu odwiedzić jego stronę i zacząć słuchać – na komputerze nie stanowi to jakiegokolwiek problemu, wystarczą nam przeglądarka i głośniki lub słuchawki. Nieco inaczej jest na telefonie – szczególnie na starszych smartfonach mogą wystąpić problemy z transmisją strumieniową poprzez przeglądarkę, więc warto zdecydować się na jedną z dedykowanych aplikacji. Sprzęty Apple są tu na wygranej pozycji, ponieważ każde urządzenie przenośne z Cupertino ma domyślnie zaszytą aplikację dedykowaną podcastom, która korzysta z katalogu iTunes.


Posiadacze telefonów opartych o Google Android muszą samodzielnie pobrać jedną z aplikacji – najpopularniejsze są Pocket CastsPodcast Addict,  Podcast And Radio Addict oraz Podcast Republic. Nie wszystkie z nich są darmowe, jednak wersje płatne zazwyczaj oferują sprawniejsze rozwiązania oraz nie wyświetlają uprzykrzających obsługę reklam. Chociaż Google Android nie posiada zunifikowanego katalogu podcastów, jak jest w wypadku Apple iOS, wymienione powyżej aplikacje oferują opcje wyszukania podcastów, które udostępniają swoje treści za pośrednictwem kanałów RRS.


Po znalezieniu adekwatnej audycji, nie pozostaje już nic innego, jak wpiąć słuchawki i zacząć słuchać.


Pomimo faktu, że popularność podcastów rośnie, wiele osób nadal nie bardzo wie, w jaki sposób można zabrać się do ich słuchania. Po pierwsze, ponieważ katalog polskich podcastów rozwija się bardzo dynamicznie i niemalże z dnia na dzień poszerza swoje spektrum, niemalże każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Najprostszym sposobem jest znalezienie audycji o interesującej nas tematyce – w tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszego portfolio, które można znaleźć na stronie głównej Echolabu. Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie katalogów polskich podcastów, takich jak podstacja, Polskie Podcasty czy też podkasty.info. Po znalezieniu odpowiedniego wydawcy, należy po prostu odwiedzić jego stronę i zacząć słuchać – na komputerze nie stanowi to jakiegokolwiek problemu, wystarczą nam przeglądarka i głośniki lub słuchawki. Nieco inaczej jest na telefonie – szczególnie na starszych smartfonach mogą wystąpić problemy z transmisją strumieniową poprzez przeglądarkę, więc warto zdecydować się na jedną z dedykowanych aplikacji.

Sprzęty Apple są tu na wygranej pozycji, ponieważ każde urządzenie przenośne z Cupertino ma domyślnie zaszytą w swoich wnętrznościach aplikację dedykowaną podcastom, która korzysta z katalogu iTunes. Posiadacze telefonów opartych o Google Android muszą samodzielnie pobrać jedną z aplikacji – najpopularniejsze są Pocket Casts, Podcast Addict,  Podcast And Radio Addict oraz Podcast Republic. Nie wszystkie z nich są darmowe, jednak wersje płatne zazwyczaj oferują sprawniejsze rozwiązania oraz nie wyświetlają uprzykrzających obsługę reklam. Chociaż Google Android nie posiada zunifikowanego katalogu podcastów, jak jest w wypadku Apple iOS, wymienione powyżej aplikacje oferują opcje wyszukania podcastów, które udostępniają swoje treści za pośrednictwem kanałów RRS.

No Comments

Post A Comment